НАПРЯМИ АКТИВІЗАЦІЇ РОЗВИТКУ ЕКОТУРИЗМУ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2303-9914.2020.2(37).216572Ключові слова:
екологічний туризм, природоохоронні території, національні парки, заповідники, туристичні дестинації, туристичні потокиАнотація
У даному досліджені піднімаються питання, пов’язані з сучасним станом екотуризму та перспектив його розвитку в нашій країні. Україна за оцінками Всесвітньої туристської організації має великий потенціал для розвитку екотуризму та можливість опинитися в списку лідируючих країн у цьому напряму. Однак існує ряд обмежень і проблем, які перешкоджають більш активному розвитку екотуризму в України. Метою статті є дослідити причини недостатнього розвитку екотуризму в Україні та обґрунтувати напрями його активізації в країні. Відмічено, що в Україні, на відміну від ряду зарубіжних країн, де існують більш точні методи підрахунку туристського потоку, дуже складно оцінити реальний потік відвідувачів національних парків, через відсутність однозначних методів обліку відвідувачів. Для популяризації екологічного туризму адміністрації національних природних парків рекомендовано презентувати парки на міжнародних туристичних виставках, активніше співрацювати з туроператорами та турагентами, розвивати інфраструктуру парку та рекреаційну діяльність в його межах, пропонуючи туристам нові маршрути.
Посилання
Білецька Г. А. Розвиток екотуризму як засіб економічного зростання Хмельницької області [Текст] / Г. А. Білецька // Вісник Хмельницького національного університету. – 2010. – №10. – Т. 2. – С. 245–247.
Блакберн А. А. Региональные ландшафтные парки как туристско-рекреационные предприятия в контексте устойчивого развития туризма в Украине [Текст]/ А. А. Блакберн // Вісник ДІТБ. Серія «Економіка, організація і управління підприємствами в туристичній сфері» – 2005. – №9. – С. 190–196.
Богуш Л. Г. Екотуризм як вектор інтеграції соціально-економічної та екологічної складових сталого розвитку [Текст] / Л. Г. Богуш. – Режим доступу : http://economics-of-nature.net/ uploads/arhiv/2008/Bogush.pdf
Державна служба статистики в Україні [Дані, текст]. – Режим доступу: http://www.ukrstat. gov.ua
Козловський Є.В. Правове регулювання туристичної діяльності. [Текст] Навч. посіб. – К. : Центр учбової літератури, 2015. –272 с.
Луцька Н. І. Маркетингова інноваційна стратегія розвитку туристичного бізнесу. [Текст] / Н. І. Луцька, І. З. Криховський // Інвестиції: практика та досвід. – 2009. – №6. – С. 27–30.
Рунців О. І. Проблеми розвитку екологічного туризму в Україні [Текст] / О.І. Рунців // Вісник наукових досліджень. Серія «Туризм» – 2006. – Вип. 1. – С. 180–183.
Ступень Н. М. Світовий досвід розвитку екологічного туризму на рекреаційних територіях [Текст] / Н. М. Ступень // Збалансоване природокористування. - 2016. - № 3. - С. 94-99. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Zp_2016_3_17.
Території та об’єкти ПЗФ України [Дані, текст]. – Режим доступу: http://www.pzf.menr.gov. ua
Шумлянська Н. В. Екотуризм як форма долучення до природної та культурної спадщини [Текст] / Н. В. Шумлянська // Культура України. - 2014. - Вип. 47. - С. 108-115. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ku_2014_47_15
Fennell D.A. Ecotourism: an Introduction. [Текст] - 2008, London: Routledge, 282 p.
Honey M. Ecotourism and Sustainable Development: Who Owns Paradise? [Текст] – Washington DC: Island Press, 2008. – 568 p.
International Union for Conservation of Nature. [Data, text]. – Режим доступу: http://www.iucn. org
The Travel & Tourism Competitiveness Report. World Economic Forum, 2017. [Data, text] – 519 p.
UNWTO Tourism Highlights, 2017 Edition. [Data, text] – Режим доступу: https://www.e-unwto. org/doi/pdf/10.18111/9789284419029.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Вісник Одеського національного університету. Географічні та геологічні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Авторські права охороняються Законом України “Про авторське право і суміжні права”.
Автор зобов’язаний подавати свої матеріали у вигляді, що відповідає вимогам відповідних стандартів з підготовки авторських оригіналів та правил, установлених редакцією.
У разі відмови автору в публікації його матеріалів він має право на одержання висновку щодо цього.
Редакційна колегія залишає за собою право на редакційні виправлення.
Гонорар за опубліковані роботи авторам не сплачується, друкований примірник не видається.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Віснику здійснюється на некомерційній основі.
Усі права на матеріали, опубліковані в Журналі, захищені. Будь-яке використання матеріалів, опублікованих в Журналі повністю або частково, без дозволу Видавництва забороняється. Запити відносно усіх видів використання вказаних матеріалів повинні спрямовуватися у Видавництво.
Автор (співавтори) несуть усю відповідальність за науковий зміст, достовірність відомостей, використовуваних в статті, а також за збереження державної і комерційної таємниці.
Відхилені редколегією статті авторам не повертаються. Рецензент і члени редколегії журналу не мають права використовувати матеріали статті без письмового дозволу автора.