ГЕОХІМІЧНІ ОЗНАКИ ЗОЛОТОНОСНОСТІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ПОВЕДІНКИ ЗОЛОТА ЗА УМОВ РЕГІОНАЛЬНОГО МЕТАМОРФІЗМУ (НА ПРИКЛАДІ УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА)
DOI:
https://doi.org/10.18524/2303-9914.2010.10.195495Ключові слова:
золотоносність, геохімічні ознаки, кількісна оцінка, регіональнометаморфізовані комплексиАнотація
Наведені результати оцінки основних геохімічних ознак золотоносності у деяких регіонально-метаморфізованих комплексах світу та УЩ. Вони показали, що підвищена золотоносність цих комплексів пов’язана, в першу чергу, з ортопородами основного складу, метаморфізованими в умовах зеленосланцьової та амфіболітової фацій, а також з окварцьованими філітами і породами залізисто-кременистої формації. Факторний аналіз за цими ознаками дозволив встановити, що існують два найважливіших фактори формування метаморфізованих верств УЩ у зв’язку з їх золотоносністю, які визначаються їхнім палеолітологічним складом, сформованим у різних генетичних умовах — в умовах на колізійному етапі і в умовах рифтогенезу. З першим фактором пов’язані перерозподіл і локальне накопичення золота у кератофіровій і метабазитовій формаціях. З другим фактором — накопичення первинних концентрацій золота і когерентних хімічних елементів під час формування залізисто-кременістих формацій та ультрабазитів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2010 Вісник Одеського національного університету. Географічні та геологічні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Авторські права охороняються Законом України “Про авторське право і суміжні права”.
Автор зобов’язаний подавати свої матеріали у вигляді, що відповідає вимогам відповідних стандартів з підготовки авторських оригіналів та правил, установлених редакцією.
У разі відмови автору в публікації його матеріалів він має право на одержання висновку щодо цього.
Редакційна колегія залишає за собою право на редакційні виправлення.
Гонорар за опубліковані роботи авторам не сплачується, друкований примірник не видається.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Віснику здійснюється на некомерційній основі.
Усі права на матеріали, опубліковані в Журналі, захищені. Будь-яке використання матеріалів, опублікованих в Журналі повністю або частково, без дозволу Видавництва забороняється. Запити відносно усіх видів використання вказаних матеріалів повинні спрямовуватися у Видавництво.
Автор (співавтори) несуть усю відповідальність за науковий зміст, достовірність відомостей, використовуваних в статті, а також за збереження державної і комерційної таємниці.
Відхилені редколегією статті авторам не повертаються. Рецензент і члени редколегії журналу не мають права використовувати матеріали статті без письмового дозволу автора.