ЗАКОНОМІРНОСТІ РОЗВИТКУ ПРИРОДНИХ ПРИТУЛЕВИХ ПЛЯЖІВ НА АБРАЗІЙНИХ БЕРЕГАХ ЧОРНОГО МОРЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2303-9914.2012.3(16).186337Ключові слова:
Чорне море, берег, пляж, хвилі, наноси, морфологія, динаміка, застосуванняАнотація
Серед інших елементів берегової зони, саме пляжі зазнають взагалі максимального антропогенного тиску, в тому числі і на Чорному морі. Разом із тим, вони є найкращим індикатором стану всієї берегової зони моря. Складена карта розподілу пляжів, які складаються наносами різного типу. Розроблені моделі, що встановлюють зв’язки між різними морфометрічними та об’ємними розмірами пляжів та їх залежність від енергії морських хвиль. Результати, які отримані, можуть бути застосовані в багатьох галузях господарської діяльності на берегах Чорного та деяких інших морів. Найчасто вони використовуються при плануванні та експлуатації берегозахисних та портових споруд, об’єктів рекреаційного господарства, в процесі створення штучних пляжів, для оцінки загального природного стану берегової зони моря.
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2012 Вісник Одеського національного університету. Географічні та геологічні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Авторські права охороняються Законом України “Про авторське право і суміжні права”.
Автор зобов’язаний подавати свої матеріали у вигляді, що відповідає вимогам відповідних стандартів з підготовки авторських оригіналів та правил, установлених редакцією.
У разі відмови автору в публікації його матеріалів він має право на одержання висновку щодо цього.
Редакційна колегія залишає за собою право на редакційні виправлення.
Гонорар за опубліковані роботи авторам не сплачується, друкований примірник не видається.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Віснику здійснюється на некомерційній основі.
Усі права на матеріали, опубліковані в Журналі, захищені. Будь-яке використання матеріалів, опублікованих в Журналі повністю або частково, без дозволу Видавництва забороняється. Запити відносно усіх видів використання вказаних матеріалів повинні спрямовуватися у Видавництво.
Автор (співавтори) несуть усю відповідальність за науковий зміст, достовірність відомостей, використовуваних в статті, а також за збереження державної і комерційної таємниці.
Відхилені редколегією статті авторам не повертаються. Рецензент і члени редколегії журналу не мають права використовувати матеріали статті без письмового дозволу автора.