ДИНАМІКА ЛАНДШАФТНИХ ПОЖЕЖ В УКРАЇНІ ТА ЕКОЛОГО‑ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ЇХ ВИНИКНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2303-9914.2013.2(18).184343Ключові слова:
ландшафтна пожежа, надзвичайна ситуація, пожежна небезпека, економічний збиток, фізико-географічні умовиАнотація
У статті розглядаються геоекологічні аспекти надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ландшафтними пожежами, їх негативний вплив на навколишнє середовище. Проаналізована інформація про динаміку кількості виникнення ландшафтних пожеж, площу охоплену вогнем і завданий збиток за період 2007-2011 рр. на території України. Матеріали представлених досліджень доцільно використовувати для формування бази даних щодо масштабів наслідків при надзвичайних ситуаціях техногенного і природного характеру пов’язаних з ландшафтними пожежами.Посилання
Курбатский Н. П. Классификация лесных пожаров // Вопросы лесоведения. – Красноярск : ИЛД СО АН СССР, 1970. – С. 384-407.
Національна доповідь про стан техногенної та природної безпеки в Україні. [Электронный ресурс] : http://www.mns.gov.ua/content/national_lecture.html.
Брушлинский Н. Н., Исаева Л. К., Жданский О. А. и др. Эколого-экономический ущерб от загрязнения окружающей среды при пожарах в деревообрабатывающей промышленности // Проблемы безопасности при чрезвычайных ситуациях. – Вып. 12. – М. : ВИНИТИ, 1991. – С. 104-116.
Конев Э. В. Физические основы горения растительных материалов. – Новосибирск : Наука, 1977. – 186 с.
Кучерявый В. А. Природная среда города. – Львов : Карпаты, 1984. – 78 с.
Абдурагимов И. Новая концепция борьбы с лесными пожарами // Проблемы безопасности при чрезвычайных ситуациях. – Вып. 2. – Москва : ВИНИТИ, 1991. – С. 25-39.
Буц Ю. В., Масто Ю. О. Аналіз виникнення надзвичайних ситуацій пов’язаних з пожежами в природних екосистемах та їх залежність від метеорологічних показників // Людина і довкілля. Проблеми неоекології. – Вип. 2(15). – Харків : Вид-во ХНУ, 2010. – С. 52-57.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Вісник Одеського національного університету. Географічні та геологічні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Авторські права охороняються Законом України “Про авторське право і суміжні права”.
Автор зобов’язаний подавати свої матеріали у вигляді, що відповідає вимогам відповідних стандартів з підготовки авторських оригіналів та правил, установлених редакцією.
У разі відмови автору в публікації його матеріалів він має право на одержання висновку щодо цього.
Редакційна колегія залишає за собою право на редакційні виправлення.
Гонорар за опубліковані роботи авторам не сплачується, друкований примірник не видається.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Віснику здійснюється на некомерційній основі.
Усі права на матеріали, опубліковані в Журналі, захищені. Будь-яке використання матеріалів, опублікованих в Журналі повністю або частково, без дозволу Видавництва забороняється. Запити відносно усіх видів використання вказаних матеріалів повинні спрямовуватися у Видавництво.
Автор (співавтори) несуть усю відповідальність за науковий зміст, достовірність відомостей, використовуваних в статті, а також за збереження державної і комерційної таємниці.
Відхилені редколегією статті авторам не повертаються. Рецензент і члени редколегії журналу не мають права використовувати матеріали статті без письмового дозволу автора.