ПРО РОЗПОДІЛ СОЛОНОСТІ ВОДИ КОЛО БЕРЕГІВ ЧОРНОГО МОРЯ ВЛІТКУ 2013 РОКУ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2303-9914.2013.2(18).184329Ключові слова:
Чорне море, вода, взірець, відмілина, солоність, щільність, виміриАнотація
Протягом випадіння сильних дощів, злив на північно-західному узбережжі Чорного моря та на площі басейнів річок Дніпро, Південний Буг, Дністер морські води зазнали глибокого опріснення. Взірці для дослідження вилучались на 5 ділянках біля берегу, на глибинах 1,0-1,5 м, на поверхні та біля дна, під час слабких східних вітрів (2-4 м/с). На 4 ділянках взірцювання було виконане уздовж берега моря, а п’ятий розташований в Дністровському лимані. Мінімальною солоність виявилася в лимані, 1,0‰ у всьому шарі. Уздовж морського берега солоність дорівнювала від 2,86‰ до 7,93‰. Значення щільності становили від 1,003 до 1,0048 г/см3.
Посилання
Виноградов К. А., Розенгурт М. Ш., Толмазин Д. М. Атлас гидрологических характеристик Северозападной части Черного моря (в рыбопромысловых целях). – Киев : Наукова думка, 1966. – 96 с.
Гидрометеорология и гидрохимия морей СССР. Черное море // Отв. ред. Ф. С. Терзиев. – Т. IV, вып. 1 (Гидрометеорологические условия). – СПб : Гидрометеоиздат, 1991. – 429 с.
Емельянов В. А., Митропольский А. Ю., Наседкин Е. И. и др. Геоэкология Черноморского шельфа Украины. – Киев : Академпериодика, 2004. – 295 с.
Руководство по методам химического анализа морских вод // Под ред. С. Г. Орадовского. – Ленинград : Гидрометеоиздат, 1977. – 208 с.
Северо-западная часть Черного моря: биология и экология // Отв. ред. Ю. П. Зайцев, Б. Г. Александров, Г. Г. Миничева.– Киев : Наук. думка, 2006. – 703 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Вісник Одеського національного університету. Географічні та геологічні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Авторські права охороняються Законом України “Про авторське право і суміжні права”.
Автор зобов’язаний подавати свої матеріали у вигляді, що відповідає вимогам відповідних стандартів з підготовки авторських оригіналів та правил, установлених редакцією.
У разі відмови автору в публікації його матеріалів він має право на одержання висновку щодо цього.
Редакційна колегія залишає за собою право на редакційні виправлення.
Гонорар за опубліковані роботи авторам не сплачується, друкований примірник не видається.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Віснику здійснюється на некомерційній основі.
Усі права на матеріали, опубліковані в Журналі, захищені. Будь-яке використання матеріалів, опублікованих в Журналі повністю або частково, без дозволу Видавництва забороняється. Запити відносно усіх видів використання вказаних матеріалів повинні спрямовуватися у Видавництво.
Автор (співавтори) несуть усю відповідальність за науковий зміст, достовірність відомостей, використовуваних в статті, а також за збереження державної і комерційної таємниці.
Відхилені редколегією статті авторам не повертаються. Рецензент і члени редколегії журналу не мають права використовувати матеріали статті без письмового дозволу автора.