ФОРМУВАННЯ ГЕОДЕМОГРАФІЇ ЯК СУЧАСНОГО НАПРЯМУ ГЕОГРАФІЇ НАСЕЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.18524/2303-9914.2013.1(17).184204Ключові слова:
демографія, географія населення, геодемографія, геодемографічний процесАнотація
В статті детально розглядається етапи формування та становлення геодемографії як сучасного наукового напряму географії населення. На першому етапі центральне місце в системі знань про народонаселення належить демографії. На другому етапі посилюється взаємодія демографії з сусідніми науками, зокрема з географією. На їх стику формується нова дисципліна – географія населення. На третьому етапі формується новий напрям географії населення, орієнтований на дослідження регіональних відмінностей населення і розселення, та розроблення регіональної демографічної політики, який ми називаємо геодемографією.
Посилання
Гріненко А. Ю. Пріоритетні напрями регіональної демографічної політики / А. Ю. Гріненко // [Електронний ресурс]. – Режим доступу : www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvnau/2010_154_2/10gai.Pdf
Демография: учебник / [под общ. ред.Н.А. Волгина]. – 2-е изд., доп. и перераб. – М. : РАГС, 2007. – 440 с.
Комплексний демографіний прогноз Укоаїни на період до 2050 р. / [за ред. Е.М. Лібанової]. – К. : УЦРС, 2006. – 138 с.
Муромцева Ю. І. Демогрфія : навч. посіб. / Ю. І. Муромцева. – К. : Кондор, 2009. – 300 с.
Топчієв О. Г. Теоретичні постулати нового адміністративно-територіального устрою України / О. Г.Топчієв, В. В. Яворська // Зб. наукових праць: Наукові пошуки географічної громадськості: вчора, сьогодні, завтра. – Луганськ : Вид-во ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», 2009. – С. 29-32.
Указ Президента України № 341/2001 Про Концепцію державної регіональної політики від 25.05.2001. – http://www.uapravo.net
Хомра А. У. Региональная демография / А. У. Хомра, О. Г. Топчієв, В. В. Яворська // Система знаний о народонаселении. – М. : 1991. – С. 126-132.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2013 Вісник Одеського національного університету. Географічні та геологічні науки
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Авторські права охороняються Законом України “Про авторське право і суміжні права”.
Автор зобов’язаний подавати свої матеріали у вигляді, що відповідає вимогам відповідних стандартів з підготовки авторських оригіналів та правил, установлених редакцією.
У разі відмови автору в публікації його матеріалів він має право на одержання висновку щодо цього.
Редакційна колегія залишає за собою право на редакційні виправлення.
Гонорар за опубліковані роботи авторам не сплачується, друкований примірник не видається.
Правовласниками опублікованого матеріалу являються авторський колектив та засновник журналу на умовах, що визначаються видавничою угодою, що укладається між редакційною колегією та авторами публікацій. Ніяка частина опублікованого матеріалу не може бути відтворена без попереднього повідомлення та дозволу автора.
Публікація праць в Віснику здійснюється на некомерційній основі.
Усі права на матеріали, опубліковані в Журналі, захищені. Будь-яке використання матеріалів, опублікованих в Журналі повністю або частково, без дозволу Видавництва забороняється. Запити відносно усіх видів використання вказаних матеріалів повинні спрямовуватися у Видавництво.
Автор (співавтори) несуть усю відповідальність за науковий зміст, достовірність відомостей, використовуваних в статті, а також за збереження державної і комерційної таємниці.
Відхилені редколегією статті авторам не повертаються. Рецензент і члени редколегії журналу не мають права використовувати матеріали статті без письмового дозволу автора.