Подання

Для того, щоб мати можливість подавати статті до журналу та перевіряти поточний статус своїх матеріалів необхідно увійти на сайт як зареєстрований користувач.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.
  • Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів (або у коментарях для редактора нижче дані необхідні пояснення).
  • Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
  • Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  • Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
  • Якщо матеріал подається у рецензований розділ журналу, при оформленні файлу подання були виконані інструкції щодо Гарантій сліпого рецензування.

Керівництво для авторів

Якщо Ви автор і маєте намір опублікувати свою статтю в нашому журналі, необхідно ознайомитися з «Правилами для авторів». При цьому звертаємо Вашу увагу на те, що редакція не приймає Вашу статтю до розгляду, якщо стаття оформлена з порушенням вимог, викладених у даних Правилах.

До друку приймаються статті докторів наук, кандидатів наук, молодих науковців (аспірантів, здобувачів), а також інших осіб, які мають вищу освіту та займаються науковою діяльністю.

ПРАВИЛА ДЛЯ АВТОРІВ

Редакція «Вісника Одеського національного університету Серія: Географічні та геологічні науки» приймає до публікації оригінальні статті з географічних і геологічних наук, які характеризуються науковою новизною та які не були опубліковані раніше і на даний час не розглядаються для опублікування в інших виданнях.

Статті надсилаються на e-mail редакції журналу: visgeo@onu.edu.ua.

Мова публікацій: українська, англійська.

Термін подання: до першого випуску - до 1 травня поточного року; до другого випуску - до 1 листопаду поточного року.

Загальний обсяг статті (з урахуванням малюнків, таблиць і підписів до них, анотацій, резюме, списку літератури) – не більше 16 сторінок, оглядів – до 10 сторінок, рецензій – до 3 сторінок, коротких повідомлень про конференції та публікації – до 2 сторінок.

ВИМОГИ до технічного оформлення статей

Текст статті повинен бути оформлений відповідно до вимог ВАК і представлений за схемою: УДК у першому рядку із вирівнюванням за лівим краєм (шрифт «Times New Roman» напівжирний, розмір шрифту 12). Прізвище та ім'я автора та заклад, який автор представляє, e-mail контактного автора із вирівнюванням за лівим краєм (шрифт «Times New Roman» напівжирний, курсив, розмір шрифту 12, інтервал 1.0 пт.). Назва статті подається з вирівнюванням за лівим краєм (шрифт «Times New Roman» напівжирний, розмір шрифту 14). Через 1 рядок після назви подається анотація українською мовою (до 50 слів) та ключові слова (3–5 термінів) (шрифт «Times New Roman», розмір шрифту 12).

Виклад матеріалу статті має відповідати формату IMRAD (Introduction, Methods, Results, Discussion), тобто потрібно виділити такі розділи, як вступ, в якому зазначити мету дослідження; матеріал і методи дослідження; результати дослідження; висновки; список використаних джерел та референси. Усі джерела зі списку використаних джерел повинні бути процитовані в тексті статті. Якщо стаття, на яку є посилання, має цифровий ідентифікатор DOI (http://www.doi.org/index.html), його потрібно вказувати.

Текст статті набирається у форматі А4, без переносів. Шрифт – «Times New Roman» (розмір шрифту 14 пт). Міжрядковий інтервал – 1,5 пт. Поля: зверху, знизу – 2 см, зліва – 2,5 см, справа – 1,5 см. Абзац – 1,25 см. Внутрішньотекстові посилання здійснюються за вимогами APA (American Psychological Association). Внутрішньотекстові посилання містить інформацію про автора праці (редактора/укладача/назву цитованого джерела, якщо автор відсутній), що цитується, рік видання та номери сторінок, з яких наводиться цитата. Список використаних джерел (шрифт «Times New Roman», розмір шрифту 12) складається за ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання». Список літератури до публікації подавати у наступній послідовності: спочатку в алфавітному порядку вказуються праці мовами кириличного алфавіту, потім в алфавітному порядку – праці латиницею та іноземними мовами (останні друкуються в оригінальній транскрипції).

Формули подаються за допомогою редактора формул Microsoft Equation. Таблиці, карти, рисунки, діаграми, схеми повинні бути включені в текст за допомогою меню «вставка-об'єкт-Рисунок Microsoft Word». Вирівнюються по центру. Повинні мати підписи (знизу окремим абзацом, шрифт «Times New Roman», напівжирний, розмір шрифту 12). Таблиці повинні мати заголовок (над таблицею окремим абзацом). Рисунки та карти подаються окремими файлами. Формати рисунків та карт: *.jpg, *.gif, *.tif.

Референси (References) - перелік літературних джерел латиницею - транслітерований та перекладений англійською список літератури з дотриманням вимог міжнародних стандартів оформлення бібліографічних посилань. References повністю відповідає переліку літературних джерел мовою оригіналу.

Після Референсів розміщується авторське резюме англійською мовою (Abstract), яке повинно бути написано якісною англійською мовою, обсягом не менш як 1800 знаків, включаючи ключові слова (кегль 12 pt); зміст повинен повністю відображати зміст статті, але в скороченому варіанті. Структура авторського резюме англійською мовою повторює структуру статті та містить:

  • Problem Statement and Purpose (постановка проблеми та мета);
  • Data & Methods (матеріали і методи);
  • Results (основні результати та висновки).

Відомості про автора

Подаються на окремому аркуші – прізвище, ім’я, по-батькові; вчена ступінь, вчене звання; назва, адреса, телефон установи, де працює автор; контактний телефон, поштова чи електронна адреса для співпраці.

Особливості оформлення ювілейних статей

Статті, присвячені ювілеям вчених або пам’ятним датам, оформляються за загальними правилами, АЛЕ ТЕКСТ СТАТТІ НЕ ПОДІЛЯЄТЬСЯ НА РОЗДІЛИ, а дається єдиним масивом.

 У статтях, що надійшли до редколегії журналу англійською мовою, розширений англомовний абстракт поміщається перед Вступом, наприкінці ж статті – розширене (≥1800 знаків) україномовне резюме. Після CONCLUSIONS або, якщо є, ACKNOWLEDGEMENTS поміщається REFERENCES, оформлений відповідно до вимог, викладених вище. В тому випадку, коли серед використаних джерел є джерела на кирилиці, після REFERENCES розташовується СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ, в якому джерела даються мовою оригіналу і оформлені відповідно до вимог ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання». При цьому послідовність переліку літературних джерел у СПИСКУ ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ повністю відповідає послідовності переліку літературних джерел у REFERENCES.

Положення про конфіденційність

Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.